„Media vs prawo. O sprawozdawczości sądowej w praktyce” - spotkanie z Mec. Mariuszem Paplaczykiem


Polskie Towarzystwo Naukowe Prawa Prasowego oraz Zakład Systemów Prasowych i Prawa Prasowego wraz z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM serdecznie zapraszają do udziału w otwartym spotkaniu z adw. Mariuszem Paplaczykiem, które odbędzie się w dniu 8 czerwca 2017 r. o godz. 18.15 (sala 126).


W trakcie spotkania gość podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania sprawozdawczości sądowej w praktyce, roli dziennikarzy w informowaniu społeczeństwa o procesach sądowych, najczęściej popełnianych błędach i największych sukcesach. Podpowie czy z perspektywy mediów warto z prawnikami współpracować i na co zwrócić szczególną uwagę. Nie zabraknie anegdot, ciekawostek oraz opowieści kuluarowych. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań.


Mecenas Mariusz Paplaczyk
jest adwokatem, posiadającym duże doświadczenie we współpracy z mediami. Prowadzi sprawy, które budzą znaczne emocje – aktualnie jest m.in. pełnomocnikiem rodziny Ewy Tylman, był zaangażowany w sprawy Jakuba T. czy reprezentował znanych polityków. Jest wykładowcą Naczelnej Rady Adwokackiej, Wielkopolskiej Izby Adwokackiej, organizatorem konferencji, aktywnym działaczem organizacji pozarządowych, współpracuje przy realizacji międzynarodowych i ogólnopolskich projektów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu wszystkich zainteresowanych! 

Wydarzenie odbywa się w ramach Poznańskich seminariów teorii i praktyki mediów.

Kontakt do organizatora i moderatora spotkania: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (mgr Anna Wilińska-Zelek).